English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Konya'da 'DLG - ÖÇP Tarla Günleri 2013 Fuarı' Bahri Dağdaş UTAE'de 'Önder Çiftçi Projesi' başladı

Konya'da 'DLG - ÖÇP Tarla Günleri 2013 Fuarı' Bahri Dağdaş UTAE'de 'Önder Çiftçi Projesi' başladı
Tarih : 13-06-2013 09:49:13
Okunma : 2371
DLG - ÖÇP Tarla Günleri 2013 Fuarı 13-16 Haziran tarihinde Konya Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü arazisinde "DLG Fuar"cılık tarafından "Önder Çiftçi Projesi" adıyla gerçekleştiriliyor.
Diğer Haberler
Konya Kültür Vadisi Projesi Tarihi 'Bedesten' Adım Adım Gelişiyor
Konya Kültür Vadisi Projesi Tarihi 'Bedesten' Adım Adım Gelişiyor

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Mevlana Kültür Vadisi Projesi kapsamında Tarihi Bedesten’de sürdürdüğü restorasyon çalışması devam ediyor.

Ahmet Sorgun Bedesten'de Esnafla buluştu
Ahmet Sorgun Bedesten'de Esnafla buluştu

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve AK Parti İl Yürütme Kurulu üyeleri, restorasyon çalışmaları devam eden Bedesten'deki esnafla bir araya geldi.

Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü'nde 13-16 Haziran tarihleri arasında DLG - ÖÇP Tarla Günler 2013 Fuarı düzenleniyor.


13 06 2013 Bugün Saat 11:00 de Resmi Açılış yapılacaktır.

 

Bu fuarda, çiftçiler kendilerini sunulan ürünleri tarlada açık alanda görecekler...

 

Alman tarım Birliği (DLG) ile Önder Çiftçi Projesi (ÖÇP) tarafından kurulan,

tek açık alan uygulamalı tarım fuarı olan 'DLG-ÖÇP Tarla Günleri 2013' fuarı 13-16 Haziran tarihinde Konya Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü arazisinde gerçekleştiriliyor

 

     


Yapılacak olan fuarın tanıtımı Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü'nde gerçekleştirilmişti.


Düzenlenen toplantıya fuar yetkilileri, Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri ve çok sayıda ziraat odası başkanı ve çiftçi katılmıştı.


 

Program hakkında bilgi veren "Önder Çiftçi Projesi Temsilcisi Nezih Suyaran

455 bin metrekare alanda yapılacak olan fuarı 50 bin kişinin ziyaret etmesini beklediklerini söyledi.

 

Fuarda çiftçilere her türlü konuda yardımcı olunacağını belirten Nezih Suyaran,

Türk tarım sektörünün önde gelen firmalarının yer aldığı fuar, ziyaretçilerine her türlü tarımsal girdiden, doğal ortamında yetiştirilmiş ürünlere, makine ve ekipmandan, hayvancılığa her türlü hizmet bilgilerine ulaşma imkanı sunacak. Türkiye'nin her bölgesinden ve yurt dışından gelen çiftçi, bayi, distribütör ve uzmanlar fuarımızın ziyaretçi kitlesini oluşturacak” dedi.

 Fuara gelen ziyaretçileri çeşitli fırsatların beklediğini ifade eden Nezih Suyaran,

“Yurtiçi ve yurtdışından en yeni ürün ve teknolojilerle ilgili bilgi alma imkanları fuarımızda sunuluyor. Tarla ve makine deneme alanlarında yeni teknolojik ürünleri canlı olarak izleme ve değerlendirme şansları elde ediliyor. Tarım sektörünün yerli ve yabancı katılımcı firmaları ile iletişim kurma ve bu firmaların uzmanlarıyla deneyimleri paylaşılabilecek. Uzman ve akademisyenlerin konuşmacı olarak yer aldığı seminerlerde katılım ve bilgi alma imkanı bulunacak” diye konuştu.


 

ASYA VE AVRUPA'NIN TARIM LİDERİ OLACAĞIZ

13-16 Haziran tarihleri arasında Konya'da açılacak olan fuarın fiziki özellikleri hakkında da bilgi veren            Nezih Suyaran, şunları söyledi:

Tohum, gübre, ilaç, fidan, sulama firmalarının ekim yaparak tanıtım yapacakları 90 adet deneme parseli, traktör ve mekanizasyon firmalarının demo yapacakları 48 adet makine parseli bulunuyor. 4 adet hayvancılıkla ilgili parsel ve tarıma hizmet veren 30 tane kampüs çim parseli yer alıyor. Forum alanımızda, her gün Türk tarımını ilgilendiren farklı konularda seminerler düzenlenecek. Bu forumlar ile tarım alanındaki yenilikler ziyaretçilerimize sunulacak.

Suyaran, Türkiye'nin Asya ile Avrupa'nın arasında tarımda lider ülke yapmayı hedefleyen DLG-ÖÇP Tarla Günleri'nin 10:00-19:00 saatleri arasında açık olacağını dile getirdi.

 


 

YURT DIŞINA TOHUM SATIYORUZ

Konya Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü Müdürü Fatih Özdemir, enstitülerinin hayvancılık ve tarım ıslahı üzerine çalışmalar yaptığını söyledi. Özdemir,

1914 ylında enstitümüzün temelleri atıldı. 2002 yılında da iki enstitü birleşti ve bu ismi aldık. Bitki ve hayvan ıslahı üzerine çalışmalar yapılıyor. Bölgemizde yetiştirilmeye uygun 28 adet bitki çeşidi geliştirildi. Biz tüm bölgeye hitap etmeye çalışıyoruz. 140 çiftçimiz 36 bin hayvan ile projelere katıldı ve 1 milyar 800 bin TL civarında destek aldı” dedi.

Yurt dışına da ürün ihraç ettiklerini belirten Özdemir, “Ayçiçeği ıslahı başlattık.

Bölge koşullarına uygun olan ay çiçeği türü yetiştirmeye çalışıyoruz. Orta Asya, Ortadoğu ve Balkanlar'a tohum gönderiyoruz. Uluslararası alanda 90'a yakın tohum çeşidimiz var. Toplamda 7 milyon hektar alana hitap ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Özdemir, "Kendilerinin enstitü olarak kuraklık tehlikesine karşı da çalışmalar yaptıklarını ve ilerde bölgede yaşanabilecek kuraklık tehlikesine karşı yetiştirilebilecek olan ürünler üzerinde çalışmaları sürdürdüklerini" sözlerine ekledi.

Programın sonuda ise İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde görevli Mustafa Öz de, bölge grup toplantılarında yapılan değişikliği anlattı.

Konuşmaların ardından, fuar alanında ziyaretçiler incelemelerde bulundu.

 

 

DLG FUARCILIK KİMDİR?

 

DLG Fuarcılık Ltd. Şti.

DLG Alman Tarım Birliği 1885 yılında kurulmuş olup 22.000'den fazla üyesi olan, finansal ve politik olarak bağımsız, Almanya'da tarım sektöründe fuar düzenlemeye yetkili en büyük kuruluştur. DLG'nin Almanya'da düzenlediği fuarlar: 420.000 ziyaretçi ile AGRITECHNICA, 150.000 ziyaretçi ile EUROTIER, 23.000 ziyaretçi ile FIELD DAYS, ANUGA FOOD ve POTATO EUROPE'dur. DLG'nin yurtdışında düzenlediği fuarlar Rusya'da AgroFarm ve Agrotech, Polonya'da OPOLAGRA, Çin'de AGRO-TECH'dir. DLG yıllardan beri Almanya ve diğer ülkelerde benzer fuarları düzenlemekte olup buradan gelen engin tecrübe ve bilgisini yeni Fuarımızın her aşamasında katkıda bulunarak kullanmaktadır.

 

ÖÇP Önder Çiftçi Projesi, 1987 yılında Alman ve Türk Tarım Bakanlıklarının ortak projesi olarak çalışmalara başlamış ve 1992 yılından beri danışmanlık dernekleri olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Tekirdağ, Hayrabolu, Malkara, Muratlı ve Silivri derneklerine 600′den fazla tarım işletmesi üye olup Proje kooperatif, tohumculuk, sigorta, tarım ürünleri pazarlama ve fuarcılık şirketleri ile gelişmeye ve büyümeye devam etmektedir.

 

Türkiye tarımına bir katkıda bulunabilmek için biz güçlerimizi birleştirerek yeni bir şirket kurduk : DLG Fuarcılık Ltd. Şti. Fuarın organizasyonundan bu yeni şirketimiz sorumludur.

 

İLETİŞİM


             DLG Fuarcılık Ltd. Şti.          

Reklam ve Ziyaretçi Servisi / Advertising and Visitors Service

Ertuğrul Mh. Demir Sk. Zeynel Bey İş Merk. No:47 Kat:5 Tekirdağ / TURKEY

GSM: +90 541 262 59 34  Tel: +90 282 263 00 32 Fax: +90 282 263 00 28

www.tarlagunleri.com

www.dlgfuarcilik.com

 


"Tarla Günleri 2013 Fuarı"

 

 

 

Haber Kaynağı


   

Etiket

Bunlarda İlginizi Çekebilir

KONYA HABER
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  •  
  •  
  •  
YAZARLAR
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
ANKET
NAMAZ VAKİTLERİ
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © KonyaHaberSitesi.Com    |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Düğün Salonları