English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

TÜYAP, 2014 Yılı Ziyaretçi'de Yüzde 30 Artış Bekliyoruz...

TÜYAP, 2014 Yılı Ziyaretçi'de Yüzde 30 Artış Bekliyoruz...
Tarih : 20-07-2013 12:45:57
Okunma : 659
TÜYAP Konya Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, "Fuarların büyümesine paralel olarak 2014 yılı yurt içi ve yurt dışı ziyaretçi sayısında, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 30 artış bekliyoruz" dedi.
Diğer Haberler
Konya Ovası'na bereket akacak 700 M. m3 Su
Konya Ovası'na bereket akacak 700 M. m3 Su

Türkiye'nin GAP'tan sonra en büyük sulama yatırımı olan Konya Ovası Projesi (KOP) ile Akdeniz'e boşa akan 700 milyon metreküp suyun, Konya'ya içme ve sulama suyu olarak aktarılması sağlanacak.

Son kez bana sarıl diyerek ikna etti
Son kez bana sarıl diyerek ikna etti

Konya’da gece uygulama yapan polisin "dur" ikazlarına uymayarak kaçan bir kişi, inşaat halindeki binanın çatısına çıktı.

Ersözlü, yaptığı açıklamada, TÜYAP Fuarcılık Grubu olarak, 2003 yılı Haziran ayı itibariyle başlattıkları Konya Fuarları'nın 11. yılı ilk yarısında, KTO-TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde 7 farklı ihtisas fuarına ev sahipliği yaptıklarını ifade etti.

Konya fuarlarında, 32 ülkeden bin 142 katılımcı firmayı, 75 farklı il ve toplam 40 farklı ülkeden gelen 185 bin 695 ziyaretçiyle buluşturmayı başardıklarını ifade eden Ersözlü, Fuarların her yıl olduğu gibi 2013'de de Konya'nın tanıtımında önemli rol üstlendiğini belirtti.

Fuarların hem Konya ticaretine hem de sosyo-ekonomik hayatına önemli katkılar sağladığını aktaran Ersözlü, şunları kaydetti:

"Yılın ikinci yarısında Ekim ayında gerçekleştireceğimiz sektörün Anadolu'daki tek buluşması olan Döküm-Kalıp ve Yan Sanayi Fuarlarına ev sahipliği yapacağız.

İki yılda bir gerçekleştirilen Döküm Fuarına, bu yıl Kalıp Fuarı'nı da ekledik.

Döküm-Kalıp ve Yan Sanayi Fuarları, 24-27 Ekim tarihlerinde KTO-TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Gerçekleştirilecek yeni yatırımlar neticesinde, KTO-TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi, 6 ayrı salon, üç fuaye alanı, üç restaurant-kafeterya 4 konferans salonu ve açık-kapalı olmak üzere toplam 140 bin metrekarelik sergileme alanına ulaşacak.

Fuarlarımızın büyümesine paralel olarak 2014 yılı yurtiçi ve yurtdışı ziyaretçi sayımızda geçtiğimiz yıla oranla yüzde 30 artış bekliyoruz.

Gelecek yıl fuarlarımız aracılığıyla ülkemizin dört bir yanından 75'in üzerinde ilden, yurtdışından da 50'nin üzerinde ülkeden Konya'ya ziyaretçi getirmeyi hedefliyoruz."

2014'deki Tüyap Fuarları'na şubat ayında start vereceğiz

Tüyap Konya Fuarcılık A.Ş. olarak 2014 yılı fuarlarına Şubat ayında Konya Tohum ve Hayvancılık Fuarlarıyla start vereceklerini aktaran Ersözlü, Tohum ve Hayvancılık Fuarlarının ardından, KONYA Tarım Fuarı'na ev sahipliği yapacak

KTO-TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nin, 2014 yılında ilk kez gerçekleştirilecek Konya Asansör Fuarı'na da ev sahipliği yapacağını bildirdi.

Etiket

Bunlarda İlginizi Çekebilir

KONYA HABER
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  •  
  •  
  •  
YAZARLAR
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
ANKET
NAMAZ VAKİTLERİ
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © KonyaHaberSitesi.Com    |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Düğün Salonları